nagłowek

nagłowek

piątek, 27 września 2013

Kolory...


Nie postrzeżenie wrzesień ku końcowi się zbliża. Kolejna kartka wyrwana z kalendarza, ostatnie miesiące, dni roku zwiastuje i zmianę warty wśród pór roku zapowiada. Jesień już wkrótce przyjdzie nam powitać. Lato tymczasem, piękne i ciepłe, ze łzami w oczach żegnać się z nami zacznie powoli. 
I choć dziś jeszcze pięknie, i jasno, i ciepło, to zauważyć przecież każdy zdoła, że słońce coraz wcześniej do snu się układa, otula chmurami i mgłą się spowija. I już za chwilę, jak roku każdego, drzewa znów barwne szaty zaczną przyodziewać. Nie oszczędzając farb, na trendy nie bacząc zupełnie, kolory będą narzucać bezwstydnie. I będą tak zmieniać swe stroje czas jakiś, dumnie szeleszcząc, cieszyć oczy nasze. Wiatr czasem pewnie popsuje im szyki, narobi zamieszania i porwie w podróż życia liści bukiet cały. I dni mokre przyjdą, w kaloszach, w płaszczu, w kapturze myśli ponurych powrócą. I znów wieczorami moc ciepłych wspomnień i chwile w kadrach z wakacji będą nas ogrzewać. I czekać będziemy, i tęsknić do lata, bo taka ot natura nasza...
Ania
Henryk Rusicki

"Kolory"

Błyszczącą kroplą rosy
suchymi płatkami
źdźbłem trawy
w kosmyk skręconym
zbliża się pora
jesiennej zadumy
zaspane słońce
w pomiętej koszuli z obłoków
złoconym pędzlem
maluje liście
potrzebne dzieciom
do szkolnego zielnika8 komentarzy:

 1. Cudowna ta tęcza i kilka wspomnien z widokiem pod nią związanych...
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć, Aniu, wpadłam tu przypadkiem i przeczytałam wiersze Rusickiego. Nigdy wcześniej się z nimi nie spotkałam, więc dziękuje. Ciepło tu u Ciebie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję również i zapraszam serdecznie do zaglądania i komentowania. Ów Rusicki :) to mój Tato i cieszę się całym sercem jeśli mogę podzielić się jego twórczością oraz zainteresować innych tymi niezwykłymi wierszami (trudno dzis dotrzeć z poezją do szerszej publiczności:) Polecam i zapraszam raz jeszcze. Pozdrawiam.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Rower to rownież dzieło Taty (wyżej wspomnianego:-) Pozdrawiam.

   Usuń
 4. My tez czekamy na kolejne lato. Patrzac na Twoje piekne kolorowe zdjecia doczekac sie nie mozemy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ja także juz za nim tęsknie :-) Pozdrawiam ciepło.

   Usuń

Każdy pozostawiony tutaj komentarz jest dla mnie niezwykle motywujący, ważny i daje mi wiele radości. Serdecznie dziękuję za Waszą obecność, wsparcie i zapraszam gorąco do dzielenia się Waszymi opiniami, radami, myślami...